Etyka i polityka

Podyplomowe studia Etyka i Polityka realizowane są za pomocą dwóch ścieżek: – pierwsza – kierowana do nauczycieli etyki, której celem jest podniesienie kwalifikacji. Studia te mają charakter trzysemestralny. Limit przyjęć – 60 osób.

Celem studiów jest kształcenie nauczycieli drugiego przedmiotu w zakresie etyki i polityki. Studia mają charakter specjalistyczny, a ich podstawowym zadaniem jest wprowadzenie słuchaczy do normatywnej refleksji nad moralnością, systematyczno-historyczą prezentacją teorii i szkół etycznych, koncepcji etycznych w nurcie filozofii klasycznej. Celem studiów jest też zapoznanie uczestników ze podstawowymi pojęciami etycznymi, przemianami w myśleniu etycznym, problemami i sporami wokół podstawowych wartości oraz nabycie umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu moralności i etyki. Celem studiów jest także kształtowanie rozpoznawania relacji między etyką, moralnością a polityką.

Kształcenie w ramach studiów ma charakter interdyscyplinarny. Studia w wyniku połączenia wiedzy teoretycznej z zajęciami warsztatowymi w formie ćwiczeń i zajęciami w formie konwersatorium, powinny zapewnić słuchaczom zdobycie nowej i udoskonalenie posiadanej wiedzy. Absolwent studiów podyplomowych otrzymuje świadectwo ukończenia studiów uprawniające do poszukiwania zatrudnienia w charakterze nauczyciela drugiego przedmiotu w szkołach średnich i gimnazjach.

Istnieje możliwość zakwaterowania w domach studenckich.

Program studiów dla nauczycieli

Emisja głosu

Metodologia badań nad etyką

Razem 352 godziny

druga – dla osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu etyki i polityki, a w szczególności dla osób z wykształceniem prawniczym, politologicznym, ekonomicznym, socjologicznym, administracyjnym i psychologicznym oraz managerów. Studia mają charakter dwusemestralny. Limit przyjęć – 60 osób. Celem studiów jest kształcenie osób z wykształceniem prawniczym, politologicznym, ekonomicznym, socjologicznym, administracyjnym i psychologicznym oraz managerów w zakresie etyki i polityki. Studia mają charakter specjalistyczny, a ich podstawowym zadaniem jest wprowadzenie słuchaczy do normatywnej refleksji nad moralnością, systematyczno-historyczna prezentacja teorii i szkół etycznych, koncepcji etycznych w nurcie filozofii klasycznej. Celem studiów jest też zapoznanie uczestników ze podstawowymi pojęciami etycznymi, przemianami w myśleniu etycznym, problemami i sporami wokół podstawowych wartości oraz nabycie umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu moralności i etyki. Celem studiów jest także kształtowanie rozpoznawania relacji między etyką, moralnością a polityką. Efektem kształcenia będzie przygotowanie pracowników sektora publicznego i prywatnego w zakresie zarządzania jakością oraz poprawy aktywności obywatelskiej w sferze publicznej. Absolwent studiów podyplomowych otrzymuje świadectwo ukończenia studiów.

Nazwa przedmiotu

Liczba godzin